28.9.2014 Sokol Domaželice – FK Spartak Lipník nad Bečvou B 2:2 (2:2)

Branky: Fuksa J., Zajíc M.

Sestava: Dominik Dvořák – Miloš Svoboda (Michal Sehnálek), René Suchánek, Ladislav Lučan, Michael Navrátil – Tomáš Kratochvíl, Martin Zajíc, Tomáš Kašpárek (Marek Vaculík), Josef Baďura (Josef Bakala) – Jan Fuksa, Tomáš Talla

V slunečném nedělním dopoledne jsme se utkali s předposledním týmem tabulky, s „B“ mužstvem Lipníku nad Bečvou. Přestože se soupeř pohybuje ve spodních patrech tabulky, trenér nás důrazně upozorňoval na sílu soupeřova týmu a důležitost tohoto utkání.
Bohužel, jak se tomu v letošním ročníku stává v našem mužstvu již pravidlem, jsme udělali pravý opak a naprosto zaspali úvod utkání, kdy jsme už po dvaceti minutách prohrávali dvougólovým rozdílem. Oba góly se vyvinuly ve středu pole, kdy jsme nedůraznou hrou nechali hrát nejnebezpečnějšího hráče soupeřova týmu, který vymyslel obě branky. Nejprve se šikovně uvolnil a poslal centr za domácí obranu, kde zúročil nádhernou přihrávku hlavou do protipohybu gólmana naběhnuvší hráč hostů a otevřel skóre zápasu. Situace vypadala pro domácí mužstvo ještě hůře po několika minutách, kdy stejný hráč soupeře vzal míč na půlce hřiště, opět po našem nedůrazu postupoval středem hřiště, poslal míč doprava na křídelního hráče, který přesným centrem našel opět hlavu hostujícího hráče a ten zvýšil vedení na 0:2. Dva góly v naší síti byly pro nás potřebnou fackou a my jsme začali zápas vyrovnávat. Po pár minutách jsme mohli nepříznivý výsledek snížit, bohužel jsme v obrovské šanci, která vznikla po krásné akci v křídelních prostorech, několikrát orazítkovali konstrukci soupeřovy brány. Naše mužstvo se ale nevzdávalo a vrhalo všechny síly do útoku. Naše snaha se vyplatila a vyústila ve vyrovnání ještě do konce prvního poločasu. Nejprve jsme snížili krásnou individuální akcí, kdy vzal na sebe tíhu odpovědnosti Honza Fuksa, který vtrhl neohroženě do vápna hostů a obstřelil gólmana hostujícího týmu, 1:2. Těsně před odchodem do kabin se nám podařila vsítit vyrovnávací branka. Po hezké kombinaci na pravé straně hřiště se dostal ve vápně k míči opět Honza Fuksa, který nezpanikařil a nahrál míč do „druhé vlny“ na nabíhajícího Martina Zajíce, který přízemní střelou „placírkou“ propálil vše, co mu stálo v cestě.
Trenér v poločase nebyl příliš spokojen s faktem, že opět neplníme jeho pokyny, zejména tedy obsazování svých pozic a s nimi spojené úkoly. Nevzdával se ale povzbuzování svého týmu a my se vrhli s vysokým očekáváním do druhého poločasu. Druhý poločas byl z obou stran mnohem opatrnější a množství šancí ubylo. Přesto jsme ale několik šancí ke vstřelení vítězného gólu mohli vidět na obou stranách. Hosté hrozili zejména po individuálních akcích, ale ke vstřelení branky jim chyběla přesnost ve finální fázi a po dalekonosné střele z přímého volného kopu taky kousíček štěstíčka, kdy střela orazítkovala z venku tyč naší brány. My jsme několikrát mohli převážit misky vah na naší stranu, bohužel jsme nedokázali zachovat chladnou hlavu buď v řešení finálních fází našich útočných akcí, nebo přímo v zakončení. Zejména akce Tomáše Tally volala po vítězné brance, bohužel v dobré víře zvolil přihrávku místo střely a vítězství jsme se tedy nedočkali.
Bod z domácího prostředí je pro nás určitě mírným zklamáním, ale při ohledu na sílu soupeře a vývoj utkání jej bereme. Doufejme, že příští týden odvezeme již plný počet bodů z hřiště Hustopeč nad Bečvou, kde odehrajeme naše utkání v neděli od 15:00hod.