14.09.2014 Sokol Domaželice – FK Brodek u Přerova B 1:4 (1:1)

Branky: Tomáš Talla

Sestava: Radim Cagášek – Miloš Svoboda, Martin Skýpala, René Suchánek, Martin Tománek (Ladislav Lučan)– Tomáš Kratochvíl (Josef Bakala), Martin Zajíc, Josef Baďura, Michael Navrátil – Tomáš Kašpárek (Jan Fuksa), Tomáš Talla

Po povedeném domácím zápase jsme sehráli další domácí utkání s týmem FK Brodek u Přerova „B“ a plni očekávání jsme chtěli navázat na minulý týden, kdy jsme doma vyhráli nad rivalem z Újezdce. Tým soupeře obsazoval přední příčky tabulky, zatímco naše mužstvo v úvodu sezony stále ještě tápe. Nedělní zápas měl být ten, kterým se odrazíme od dna tabulky a odstartujeme vítěznou vlnu.
Úvodní poločas jsme odehráli v dobrém nasazení i pohybu a z hlediska věku zkušenějšímu týmu soupeře to evidentně dělalo problémy. Několikrát během poločasu jsme se dostali dostatečným pohybem a jednoduchou pozemní kombinací po křídelních prostorech do slibných situací ke vstřelení branky, bohužel finální míče většiny útoků nenašly svého majitele. K efektivitě nám chyběla větší soustředěnost a zbrklost v mnohých akcích nám zabránili prosadit se gólově. I přesto jsme se ale po čase dostali do vedení, když krásný míč Tomáše Kašpárka za obranu soupeře využil navrátivší se Tomáš Talla, který si obhodil vyběhnuvšího gólmana hostů a zasunul míč do odkryté brány. Bohužel po laciné ztrátě na polovině hřiště, kdy jsme na chvilku ztratili soustředěnost a zahráli situaci velmi laxně, se míč dostal i kvůli velké šíři mezi obrannými a záložními liniemi k neobsazenému hráči hostů a po smolné teči do protipohybu našeho brankáře jsme obdrželi vyrovnávací branku.
Do druhého poločasu se trenér snažil mužstvu vštípit odpověď na naše nedostatky, hráči ale naprosto zklamali a udělali pravý opak. Neobsazování hráčů, nedůsledný pohyb, nedůraz v osobních soubojích, zbrklost, neschopnost cokoliv vymyslet a celkově velmi nedůstojný výraz celého týmu jakoby byla v druhém poločase výsměchem trenérovi i domácím fanouškům. V druhém poločase jsme dostali tři branky a dobře se vyvíjející zápas, kdy jsme měli vše v rukou, jsme nedůstojně zahodili, stejně jako očekávané tři body z domácího prostředí. Příští týden máme co napravovat na půdě posledních Lazník. Měli bychom najít chuť a touhu po vítězství a předvést charakterní, týmový a přátelský výkon tak, jak si klub Sokolu Domaželic zaslouží.