7.9.2014 Sokol Domaželice – Újezdec 2:1 (0:1)

Branky: Navrátil M., Fuksa J.

Sestava: Radim Cagašek – Miloš Svoboda, Martin Skýpala, Tomáš Cagášek, Martin Tománek – Tomáš Kratochvíl, Ladislav Lučan (Vlastimil Kocián), Martin Zajíc, Josef Baďura (Michael Navrátil) – Tomáš Kašpárek (Tomáš Talla), Jan Fuksa (Josef Bakala)

Za pěkného nedělního dopoledne nás čekal čtvrtý zápas sezony, v kterém jsme neustále čekali na první tři body. Domácí prostředí a odvěký rival z Újezdce nás ale tlačil k tomu, abychom urvali vítězství a první tříbodový zápis do tabulky okresního přeboru.

Do utkání jsme vstoupili aktivněji než hosté z Újezdce a mírnou převahu jsme si udrželi během úvodní patnáctiminutovky. Chuť po prvním gólu vyústila ve dvě vyložené šance, síť se nám ale rozvlnit nepodařilo. Nejprve se z bezprostřední blízkosti neprosadil nabíhající Pepa Baďura, kterého našel krásným centrem Tomáš Kašpárek. A pár minut na to se řítil sám na bránu Honza Fuksa, nezakončil svou akci ale vůbec šťastně. Naší pasivitou jsme nechali hosty vyrovnat hru a navrátit je do utkání. Hosté z Újezdce hrozili povětšinou ze standartních situací, kde využívali větší výškové převahy hráčů. My jsme jim tyto situace sami vytvářeli kvůli zbytečným chybám plynoucím z nedůslednosti a nekoncentrovanosti. Ze standartní situace jsme pár minut před koncem první půle inkasovali úvodní gól zápasu. Z akce před gólem nás nejprve zachránilo břevno naší brány, které zazvonilo po dalekonosné střele hostujícího předstopera. Z následujícího rohu se už ale hosté prosadili, kdy po rychle rozehraném rohovém kopu využili našeho zmatku při přebírání hráčů v pokutovém území a hlavičkou poslali hostující mužstvo do vedení.

Druhou půli jsme chtěli vzít otěže zápasu do svých rukou, vytvořit si další šance ke vstřelení branek a otočit nepříznivé skóre. To se nám ale v úvodu druhé půle příliš nedařilo a přesto, že jsme měli územní převahu, jsme se nedokázali dostat k bráně hostů. Z první akce, která měla prameny v křídelních prostorech pravé strany hřiště, se zrodil vyrovnávací gól. Miloš Svoboda poslal křižný centr skrz pokutové území hostů, na jehož konci rozvlnil síť nabíhající Michael Navrátil, který poslal míč hlavičkou do protějšího rohu brány a srovnal na 1:1. To domácím hráčům vrátilo sebevědomí a začali jsme cítit svou šanci. Pár minut na to se povedla opět krásná akce na pravé straně, kdy se na jeden dotek po ose Svoboda – Zajíc – Kratochvíl dostal posledně jmenovaný za obranu soupeře, vybídl přesnou přihrávkou Honzu Fuksu, který si pohrál s hostující obranou a posunul míč do odkryté brány. Konečný stav zůstal až do poslední minuty, přestože se ještě objevily náznaky šancí na obou stranách. Zejména naše laxnost v závěru utkání mohla darovat hostům vyrovnávací branku, naštěstí ale nabídnutou šanci nevyužili a my si tak připsali první trojbodový zisk, který budeme moci zopakovat za týden v neděli dopoledne, kdy odehrajeme opět domácí utkání s týmem FK Brodek u Přerova „B“.