24.8.2014 Sokol Domaželice - FK Býškovice/H. Újezd 1:2 (1:0)

Branky: Fuksa J. z pen.

Sestava: Radim Cagášek – Miloš Svoboda, Martin Skýpala, Ladislav Lučan (Tomáš Cagášek), Martin Tománek – Tomáš Kratochvíl, Martin Zajíc, Vlastimil Kocián (Michael Navrátil), Josef Baďura (Tomáš Kašpárek) – Jan Fuksa, Josef Bakala

V nedělní dopoledne jsme sehráli s týmem FK Býškovice/Horní Újezd první domácí zápas letošní sezony a očekávání byla po prvním zpackaném zápase ve Skaličce vysoká. Do utkání jsme již nastoupili v silnějším složení sestavy a atribut domácího zápasu volal po důležitých třech bodech. Trenér se do nás po již zmiňovaném minulém zápase snažil vštípit sebevědomí a týmového ducha, což se projevilo již od začátku zápasu.
V prvním poločase jsme si se silným soupeřem nebrali vůbec servítky. Vlítli jsme do utkání s chutí a soupeři nic nedarovali. Z dobrého pohybu a chuti po vítězství se vyvinulo několik výborných příležitostí, ale ani Pepa Baďura a později Vlastík Kocián neproměnili velmi slušné příležitosti ke vstřelení úvodního gólu. Hosté hrozili z ojedinělých protiútoků, které ale jasně dávaly najevo sílu soupeře. O první zápis do gólového součtu utkání se ale zaslouženě postarali domácí. V pokutovém území hostů se po odraženém míči nejlépe zorientoval Martin Zajíc, prošel na hranici malého vápna přes hostujícího obránce, který byl nucen jej zfaulovat a rozhodčí nařídil pokutový kop. K němu se postavil Honza Fuksa, který ač s kapičkou štěstí, tak přece jen překonal směr vystihnuvšího gólmana hostů a otevřel skóre zápasu. Po vedoucí brance jsme mohli vedení navýšit, Vlastík Kocián ale po krásně vyřešené akci v záklonu přestřelil branku a do kabin se šlo za těsného vedení domácích.
S projevem domácího týmu byl spokojen i trenér, který chválil výkon domácích hráčů, i když přece jen se našly mezery v naší hře, a to zejména nedostupování útočných hostujících hráčů, pomalejší kombinační hra a nedostatečné sebevědomí v řešení našich útočných akcí. I přes důraznou motivaci našeho trenéra a snahu o navýšení sebevědomí hráčů, kteří měli zápas pod kontrolou, jsme druhý poločas neodehráli vůbec podle našich představ. Již první akce druhého dějiště, kdy jsme zazmatkovali v rozehrávce a hostující hráč se řítil sám na našeho gólmana, jako by byla odrazem celého druhého poločasu. Absence sebevědomí, nedostatek pohybu a týmového ducha, kdy maká jeden hráč za druhého, se projevila v druhém poločase naplno a zkušený soupeř toho dokázal náležitě využít. Nejprve se hosté prosadili po přísně odpískaném pokutovém kopu, kdy údajně Laďa Lučan stáhl hostujícího útočníka po běžném souboji v pokutovém území, což narušilo naše sebevědomí dvojnásob. Aby na to asi deset minut před koncem utkání rozhodli hosté o svém vítězství po jedné z chyb naší defenzívy v rozebírání hostujících hráčů, kdy naše obrana naprosto zapomněla na nabíhajícího hráče hostů, který pohodlně rozvlnil síť odkryté svatyně našeho týmu.
V šatně domácích zavládlo hluboké zklamání, neskládáme ovšem naše zbraně a budeme se snažit navázat na náš výkon z prvního poločasu již příští týden v neděli dopoledne na hřišti Opatovic, kde sehrajeme třetí utkání této sezony s místním „B“ týmem.