1.6.2014 Sokol Domaželice - Čekyně 2:3 (2:1)

Branky: Bakala 2x

Sestava: Radim Cagášek (c) - Miloš Svoboda, Suchánek René, Ladislav Lučan, Vaculík Marek, Kašpárek Tomáš (Spáčil Petr), Kratochvíl Tomáš, Fuksa Jan, Navrátil Michael - Bakala Josef, Juránek Miroslav (Kašpárek Michal)

V prvním červnovém dni jsme hostili leadera tabulky z Čekyně. Nikdo z nás nepochopil, proč byli na tento zápas delegováni rozhodčí, kteří pískají krajský přebor, když už se fakticky o nic nehrálo... Snad jen o to, aby si Čekyně v Domaželicích definitivně zajistila postup, což se jí nakonec i zásluhou těchto velice "odborných" rozhodčích podařilo.
Hosté do Domaželic zřejmě přijeli s vědomím, že už mají postup zajištěn, protože už v 15. minutě prohrávali 2:0, když se dvakrát po sobě prosadil Bakala. Ve 20. minutě jsme mohli zvýšit na 3:0, ale bohužel náš střelec Pepa Bakala šanci na hatrick nevyužil. Za tohoto stavu mohlo utkání vypadat jinak. Nicméně po nevyužití 100% šance se také z pološance prosadili hosté. Z dlouhého odkopu míč propadl v naší obraně, kde se k němu dostal útočník hostí, který ranou k tyči z hranice šestnáctky snížil na 2:1. Poté se naplno projevila síla soupeře a my se dostali pod soustavný tlak. Nicméně do konce poločasu jsme několikrát velmi slibně ohrozili svatyni hostí. Za stavu 2:1 se šlo do kabin.
V druhém poločase na hře nic nezměnilo. Soupeř nás tlačil a držel na naší polovině. Vcelku brzy se jim podařilo nejenže srovnat, ale brzy na to se i ujali vedení, když povedenou akci zkraje zakončili centrem a nechytatelnou hlavičkou. Zřejmým uspokojením z obratu v utkání se hra postupně začínala vyrovnávat. Vsadili jsme všechny síly do útoku, abychom ještě něco s nepříznivým výsledkem udělali. To se tak nakonec i stalo. Po centru do šestnáctky soupeře, kdy hosté nebyli schopni dostat balon ven z pokutového území se nám podařilo vystřelit, brankář hostí střelu neudržel a tak hráč domácích z bezprostřední blízkosti cca půl metru dorážel míč. Bohužel nastřelil jen golmana, od kterého se odrazil míč ke střídajícímu Petrovi Spáčilovi, který míč definitivně dorazil do brány. Pak se stalo něco nepochopitelného. Rozhodčí gól neuznal pro faul na brankáře ... Jako jeden z aktérů, který brankáře z bezprostřední blízkosti nastřelil míčem, musím s čistým svědomím konstatovat, že jsem se jej ani nedotkl. V této situaci nás rozhodčí ať už vědomě či nevědomě poškodil. Jestli vědomě, tak to nejspíš budou vědět v Čekyni....Každopádně gól nebyl uznán a tak si hosté odváží všechny tři body.

Závěrem bych ještě za hráče sdělil, že jsme si tento fyzicky náročný zápas užili, jelikož máme rádi komedie. Celá jarní sezóna nasvědčovala tomu, že to bude asi zajímavé utkání... když jsme jeli na venkovní zápas, tak už nás domácí vítali větou: Když vás dneska porazíme, tak máme slíbenou bečku... Inteligentní a slušný člověk si domyslí, kdo ji nabízel...

Suchánek René