Muži: 28.10.2012 Hustopeče - Sokol Domaželice 3:7 (1:4)

Branky: Navrátil M:, Kratochvíl 2, Talla P. 2, Fuksa, Skýpala M. Sestava: Radim Cagášek – Martin Tománek, René Suchánek, Martin Zajíc (Pavel Baďura), Marek Vaculík – Miloš Svoboda, Petr Talla, Tomáš Kratochvíl, Michael Navrátil (Tomáš Kašpárek) – Jan Fuksa, Daniel Navrátil (Martin Skýpala) V neděli odpoledne jsme vyrazili na půdu Hustopeč nad Bečvou a postavení v tabulce nám velelo získat tři body. Hustopeče byly v tabulce za námi, ale o pouhé čtyři body. Případné vítězství domácích by nás bodově odpoutalo od předních mužstev soutěže a domácí tým by se k nám tedy přiblížil na pouhý jeden bod. Do Hustopeč jsme ale jeli v mírné nejistotě. Ne z obavy o náš tým či ze strachu ze soupeře, který po letech spadl z vyšší soutěže, ale především z faktoru počasí, které celý víkend fotbalu příliš nepřálo. Po velmi deštivém sobotním dnu následovala noc prvního podzimního sněhu, a tak jsme nevěděli, zda budou podmínky k tomu, aby se zápas odehrál. Sudí nakonec rozhodl, že se bude zápas konat i přes silně podmáčený trávník. Po úvodním hvizdu jsme zapomněli na mrazivé počasí a vletěli jsme na evidentně ztuhlé hráče domácích. Během úvodních pěti minut jsme se dostali až do tří vyložených šancí, ale ani jednu jsme neproměnili. Po promarněných příležitostech jsme ale na naši útočnou hru nezanevřeli a s chutí jsme vyvíjeli tlak na obranu domácích. Naše hra klapala, v obraně jsme rychle odebírali míče, dobře jsme se pohybovali a ofenzivní hráči hráli rychlý kombinační fotbal, kterými se lehce dostávali přes obranné linie soupeře. Po krásné kombinační akci se sám před brankou domácích zjevil Dan Navrátil, jeho střelu zblokoval domácí gólman, ale na následnou dorážku Míši Navrátila již zareagovat nedokázal, 0:1. Po chvíli se skóre zápasu opět měnilo, když rohový kop Martina Zajíce odvrátil domácí obránce pouze k Tomáši Kratochvílovi a ten překvapivou střelou překonal domácího brankáře podruhé. Neuběhlo mnoho minut a šli jsme již do třígolového vedení, když domácí obránce spáchal faul v pokutovém území na Peťu Tallu, který sám pokutový kop s obrovským štěstím mezi nohama gólmana proměnil. Posledních patnáct minut v prvním poločase poněkud upadl náš dobrý pohyb, domácí začali více vystrkovat růžky a především po mnohdy zbytečných standartních situacích začali ohrožovat i naši bránu. Po skvěle zahraném rohovém kopu se míč dostal k hlavičkujícímu hráči domácích a ten prostřelil Radima Cagáška, jemuž ve výhledu stínil nekrytý hráč, 1:3. Po obdrženém gólu jsme mohli ihned z rozehrávky dostat další gól, kdy se zapletl Tomáši Kratochvílovi míč pod nohou a hosté šli v přesile na naši bránu. Chybu ale naštěstí nepotrestali, naopak na středu hřiště Dan Navrátil prokličkoval mezi třemi hráči domácích, vyslal kolmici na Míšu Navrátila, který poslal míč za obranu soupeře na osamoceného Tomáše Kratochvíla, který nezaváhal a poslal náš tým do šatny za stavu 1:4. Odehraný poločas udělal z hřiště zablácenou a podmáčenou oranici, a tak jsme se o přestávce i s přispěním zvýšené aktivity domácích ujišťovali, že zápas rozhodně není hotový a budeme muset zbytek zápasu dobojovat. Obavy se naplnily ihned po hvizdu, který oznamoval začátek poločasu druhého. Domácí tým na nás vyrukoval se zvýšenou aktivitou a jejich bojovný výkon nám dělal v druhém poločase více starostí. Hustopeče se dostaly především našim slabým obsazováním hráčů do několika náznaků šancí, avšak zakončení akcí na těžkém terénu nepřineslo kýžené ovoce. Co se nepodařilo snažícím se domácím, podařilo se nám. Po krásné kombinační akci mezi Honzou Fuksou a Peťou Tallou se druhý jmenovaný dostal s míčem na hranici vápna, zasekl jej a prošel do pokutového území, kde překonal domácího gólmana již popáté. Celý druhý poločas se nesl v duchu boje nejenom se soupeřem, ale často i s podmínkami na „hřišti“. I přesto ale o gólové příležitosti nebylo nouze a kolem 60.minuty prošel neobsazený domácí hráč středem pole až k naší šestnáctce a blokovanou střelou rozvlnil síť naší brány, 2:5. I přes prostřídání všech tří povolených hráčů naše hra neztrácela útočnou kvalitu. Proto jsme dále měli několik velmi slibných až vyložených šancí. Po nedovoleném zákroku obránce soupeře na našeho hráče se kopala penalta, kterou s přehledem jemu vlastním proměnil náš kapitán Jan Fuksa. Stav se tedy měnil na 2:6. Do tří šancí s nálepkou „vyložená“ se dostal v poslední desetiminutovce střídající útočník Martin Skýpala. Proměnil jednu, kdy dostal přihrávku od spoluhráče na úrovni penalty a pohotovou střelou v pádu zvýšil na 2:7. V závěru ještě domácí korigovali skóre zápasu, kdy nepovedeným odkopem od brány René Suchánek naservíroval soupeři míč, který soupeř pohotově zpracoval a z úrovně šestnáctky prostřelil, jak René Suchánka, tak i brankáře Radima Cagáška a tím stanovil konečný stav zápasu na 3:7. I přes velmi nepříznivé podmínky mohli fanoušci na hřišti domácích Hustopeč vidět poměrně hezký zápas, padlo divokých deset branek a velmi důležitým pro nás zůstává především fakt, že jsme si odvezli další tři body a naše vítězná série nyní již pěti zápasů pokračuje. Těšíme se na poslední zápas „podzimu“ s tradičním rivalem z Újezdce, který se koná příští týden v neděli, tj. 4.10.2012 v 10:00 na hřišti Domaželic. Přijďte nás podpořit, ať zakončíme podzimní část sezony vítězstvím a bodově se dotáhneme právě na tým Újezdce! Autor: Martin Zajíc