25.5.2014 Sokol Hustopeče n/B - Sokol Domaželice 3:2 (2:1)

Branky: Fuksa Jan, Kratochvíl Tomáš

Sestava: Radim Cagášek (c) - Miloš Svoboda, Suchánek René, Martin Skýpala (Andrej Buršík), Vaculík Marek, Kratochvíl Tomáš, Lučan Ladislav, Fuksa Jan, Kašpárek Tomáš - Bakala Josef, Juránek Miroslav

Zápas s Hustopečemi se pro nás začal vyvíjet špatně už na srazu před odjezdem na utkání. Na sraz se dostavilo pouze 10 hráčů. Důvody, proč nás přišlo na sraz jen 10 a proč mužstvo nebylo více posíleno hráči z B mužstva nebo kdo se omluvil či neomluvil, nejsou předmětem tohoto článku. Jen je potřeba vžít se do situace, kdy ještě 40 minut před začátkem zápasu 30 km od místa utkání sháníte hráče, aby nás bylo aspoň 11 do pole. Nejenže přijedete pozdě k utkání a nestačíte se pořádně rozcvičit, ale tato komplikace velmi zásadně poznamená psychiku mužstva, která se do hry mužstva negativně promítne.
Začátek utkání nám prostě utekl. Než jsme se stihli plně soustředit na hru, tak jsme po dvou rychlých brejcích prohrávali 2:0. Jakmile jsme se dostali trochu do tempa, tak šlo okamžitě vidět, na čí straně je kvalita. Po většinu prvního poločasu jsme drželi míč na svých kopačkách. Po jedné chytré narážečce uprostřed pole se dostal před golmana Jan Fuksa a pohotově uklidil míč k levé tyči po zemi. Domácí hrozili ojediněle rychlými protiútoky. Do kabin se šlo za stavu 2:1.
V druhé půli jsme navázali na naši hru z prvního poločasu s tím, že ještě více budeme hrát kombinačně. Poměrně brzy se nám podařilo srovnat na 2:2. Po rychlé kombinaci na naší pravé straně byl vyslán do běhu Tomáš Kratochvíl, který z lehkého úhlu prostřelil brankáře. Bohužel nerozhodný stav dlouho nevydržel. Po faulu na našeho obránce, který rozhodčí chybně neodpískal, se balon dostal až k útočníku hostí, ten z úhlu ze vzdálenosti 10 metrů přesnou střelou k tyči zvýšil na 3:2 pro domácí. I přes tento další políček jsme soupeře tlačili, ale přes vytvořené šance a předzápasové okolnosti se nám nepodařilo výsledek zvrátit.
Chtěl bych poděkovat všem přítomným hráčům za bojovný výkon. Výsledek by vypadal jinak, kdybychom přijeli na zápas včas a v lepším rozpoložení...