10.5.2014 1. FC Viktoria Přerov B - Sokol Domaželice 1:2 (1:1)

Branky: Suchánek René, Fuksa Jan

Sestava: Radim Cagášek (c) - Miloš Svoboda, Suchánek René, Cagášek Tomáš, Vaculík Marek, Kratochvíl Tomáš, Lučan Ladislav, Fuksa Jan (Skýpala Martin), Navrátil Michael (Kašpárek Tomáš) - Bakala Josef (Kašpárek Michal), Juránek Miroslav

V sobotu dopoledne jsme zavítali do Přerova, kde na nás čekal soupeř z pater nejvyšších. Do Přerova jsme nepřijeli hrát žádný hurá fotbal, ale trenér zvolil úplně opačnou taktiku. Ať hraje soupeř a my budeme čekat na šance z brejků. Podle toho i složil sestavu s jasnými defenzivními úkoly.
Jak se tedy dalo čekat, soupeř do nás vletěl hned od prvního hvizdu. Vytvářel si slibné příležitosti, ale vyloženou šanci v úvodu neměl.Bohužel domácí skórovali v utkání jako první. To když jsme nepokryli hráče ve středu hřiště,který měl dostatek času a prostoru ke střelbě za šestnáctkou. Soupeřova střela neměla v žádném případě gólové parametry, přesto s velkou dávkou štěstí a i s přispěním našeho brankáře skončila v síti. Vstřelení branky domácí ještě více nakoplo v ofenzivě a tak před naší bránou vznikaly velké závary a přímá ohrožení naší brány. V těchto rozhodujících chvílích nás podržel, a tím uchránil před navýšením skóre pro domácí, náš golman Radim Cagášek. My jsme se do útočení dostávali velmi sporadicky, ale když už jsme se dostali před šestnáctku soupeře, byli jsme nebezpeční. Po jednom faulu na našeho hráče jsme zahrávali stantardní situaci. Tomáš Kratochvíl se postavil k míči a poslal přízemní střílený centr na úroveň penalty, kde si naběhl René Suchánek a s první obloučkem na zadní tyč překonal brankářem domácích. Za stavu 1:1 se šlo do kabin. Druhý poločas začal ve stejném podání jako ten první.
Domácí nás sevřeli do svých útočních kleští a my odráželi jeden útok za druhým. Nicméně v bezprostředním ohrožení se naše svatyně ocitla v průběhu druhého poločasu jen jednou. Přes tento soustavný tlak se začínala v obraně domácích objevovat okénka a my začínali vyrážet do brejků. Po jedné takové brejkové situaci už balon letěl v blízkosti brankové čáry, ale nenašel se nikdo, kdo svým důrazem tento střílený centr dorazil do brány. V těsném závěru druhého poločasu tak přišel okamžik pro Jana Fuksu, který odehrál celé utkání se svalovým zraněním. Po chybě domácího obránce dostal kolmici za obranu a nikým neatakován chladnokrevně obstřelil domácí brankáře k levé tyči a poslal nás tak do vedení.
I když se ještě nastavovalo, tak se nám výsledek udržet podařilo a odvážíme si velmi cenné vítězství 2:1. Všem hráčům a realizačnímu týmu patří velká pochvala za perfektní přípravu na utkání a bojovný výkon.