13.4.2014 FKM Opat.-Všech. B -TJ Sokol Domaželice 5:0 (2:0)

Sestava: Cagášek Radim (K) – Sehnálek Michal (55´ Kašpárek Tomáš), Suchánek René, Lučan Ladislav, Vaculík Marek – Svoboda Miloš, Kratochvíl Tomáš, Juránek Miroslav – Talla Tomáš, Navrátil Michael

Tento zápas se mě velmi těžko hodnotí. Vstup do zápasu a cca 30 minut první půle byl z naší strany hodně špatný. Naší hře určitě neprospívá i neustále točení sestavy. Začíná se čím dál tím více projevovat absence klíčových hráčů z podzimu. Ve středu zálohy chybí Peťa Talla (hostování v Kozlovicích) a zejména defenzivní štít Martin Zajíc (musel na operaci kolena). Trenér tak od prvního zápasu experimentuje a neustále hledá optimální sestavou. Točí hráče na postech na kterých nejsou zvyklí hrát a tím defakto rozbil celou koncepci naší hry. Ale pojďme k zápasu. Domácí se prezentovali velmi dobrou hrou v obrané fázi a rychlými smrtícími brejky. Hned ten první skončil gólem. Soupeře jsme dostávali pod tlak, ale nedokázali jsme se dostat k žádné pořádné šanci. Zbytečně jsme tahali akce přes střed hřiště, kde místo přihrávek do krajů následovala zbytečná klička a ztráta míče. Po přestávce došlo k přeskupení sestavy a začali jsme konečně hrát fotbal. Dostávali jsme se do šancí a soupeře pod tlak. Bohužel nám ale nebylo dnes souzeno dát gól. Co je naplat když jsme většinu druhého poločasu měli míč na kopačkách, ale nedokázali jsme se gólově prosadit? Domácí hráli efektivně a skoro každé naše zaváhání dokázali potrestat rychlým brejkem a následným gólem. Výsledek 5:0 je hodně krutý a rozhodně neodpovídá poměru sil na hřišti. Domácí do čeho kopli to skončilo gólem, zatímco do našich řad se s postupem času vkrádala nervozita a frustrace. Chce to rychle na tento zápas zapomenout a soustředit se na neděli, kdy přivítáme na vlastním hřišti dalšího soupeře. Snad už skončila doba experimentů v sestavě a navrátíme se k osvědčenému modelu hry z podzimu.