6.4.2014 Sokol Domaželice - Lobodice 3:2 (2:0)

Branky: Michal Navrátil 2x, Tomáš Kratochvíl

Sestava: Radim Cagášek – Michal Sehnálek (Ladislav Lučan), Tomáš Cagášek, René Suchánek, Marek Vaculík – Tomáš Kratochvíl, Michal Navrátil, Miroslav Juránek, Jan Fuksa – Michael Navrátil, Tomáš Talla (Josef Bakala)

V neděli dopoledne jsme se utkali ve třetím kole jarní části soutěže s celkem Sokolu Lobodic ve zcela novém pojetí hry, zejména z důvodu přítomnosti nových či navrátivších se tváří. V základní sestavě trenér po dvou úvodních výhrách překvapivě udělal zásadní změny v sestavě a změnil naprosto středovou osu týmu. V týmu se ocitl především dlouholetý hráč Sokolu Domaželic Mira Juránek, který nastoupil ve středu pole s dalším novým hráčem Michalem Navrátilem (nepleťme si jméno s již hrajícím MichaElem Navrátilem), kterého si přivedl jako posilu trenér domácích Petr Krúza. Počasí fotbalu přálo a padlo opravdu mnoho gólů, což bylo pro fanoušky jenom dobře.
Zápas začal velmi dobře pro domácí mužstvo, které vstoupilo do utkání v novém složení ve velkém stylu. Tomáš Talla se po několika minutách prosadil po skrumáži ve vápně a našel hlavou osamoceného nově příchozího Michala Navrátila, který z bezprostřední blízkosti rozvlnil síť a otevřel skóre v brzké fázi zápasu. Hosté se ale nenechali zahanbit a lepším pohybem se prosazovali přes linie domácího mužstva. Finální fáze ale ztroskotala na pevné obraně domácích či musel zasahovat Radim Cagášek. Přesto jsme ale udeřili v zápase podruhé, kdy opět agilní Tomáš Talla centroval míč z levé strany a podruhé ve svém prvním zápase za Domaželice skóroval Michal Navrátil, který na zadní straně malého vápna. doklepl míč do sítě Skóre 2:0 se do poločasu nezměnilo, časté ztráty domácích hráčů, neobsazování hráčů soupeře a nedostatečný pohyb ale nemohli nechat trenéra domácích chladným.
Druhý poločas začal v podobném duchu jako v poločase prvním s tím rozdílem, že na straně domácích začaly docházet síly, tým nepůsobil příliš kompaktně a hosté měli daleko více prostoru útočit na obranu domácích. Domácí se prosazovali na polovině hostů zejména častými kolmicemi záložníků za obranu soupeře na Tomáše Tallu, který se snažil prosadit v osobních soubojích a centrovat na množství nabíhajících záložníků domácího mužstva tak, jako tomu bylo v prvním poločase. Finální fáze mužstva ale příliš nefungovala a navíc za záložní řadou zůstávalo mnoho prostoru pro protiútoky hostů. Po jednom z nich snížil hostující útočník, který nabíhal volný z levě strany a propálil domácího gólmana na přední tyči. Mezi jednotlivými liniemi bylo příliš mnoho prostoru a často nás hosté zatlačili na naší vlastní polovině, odkud jsme se sice mnohdy hezkými přihrávkami snažili vykombinovat soupeře, ale nedostatek pohybu a časté ztráty našich hráčů nás zamykaly na své vlastní polovině a hosté tak mohli neustále tlačit na unavující se obranu domácích. Z trápení nás vysvobodil po tvrdé přízemní křížové střele Tomáš Kratochvíl, který se ocitl sám na pravé straně pokutového území a měl zajistit jasnou výhru domácím.. Z rohu ale deset minut před koncem krásnou a přesnou hlavičkou opět snížil na rozdíl jediného gólu hostující hráč a o drama v závěru bylo postaráno. Díky sehrané obraně a mnohdy skvělým zákrokům gólmana jsme ale i přes nedostatečnou hrou v druhém poločase udrželi náskok z prvního poločasu a zvítězili potřetí v řadě v jarní části sezony.
I přes výhru bylo ale změn v sestavě příliš mnoho a mnohdy neuspořádaná hra domácích působila nejistě.I i přes kaňky držíme jarní neporazitelnost a bojujeme s týmem z Čekyně o první místo. Na soupeření o nejvyšší příčky s týmy v přední části tabulky budeme ale potřebovat více týmové hry a bojovnosti.