Muži: 21.10.2012 Sokol Domaželice -Sokol Pavlovice 4:2 (1:2)

Góly: 4:2 (Fuksa, Suchánek, Zajíc pen., Talla T.) Sestava: Radim Cagášek – Martin Tománek (Miloš Svoboda), René Suchánek, Ladislav Lučan (Tomáš Talla), Marek Vaculík – Tomáš Kratochvíl, Martin Zajíc, Daniel Navrátil, Michael Navrátil (Tomáš Kašpárek) – Jan Fuksa, Petr Talla. V neděli dopoledne nám los přidělil tým ze sousedních Pavlovic, a to nejen polohou obce, ale i umístěním v tabulce. Náš tým měl před tímto důležitým zápasem o pouhé tři body více než soupeř, a tak jsme měli o motivaci postaráno, protože bychom případnou výhrou odskočili právě hostům a udrželi kontakt s předními mužstvy soutěže. Všichni jsme očekávali slunečné dopoledne s povinným vítězstvím z domácího prostředí, ale rozhodně nám zejména první poločas příliš „slunečných“ chvilek nenabídl a utkání v mlze vůbec nebylo jednoduché. Úvod zápasu každopádně patřil nám a ve víru tradičního derby jsme se vrhli na soupeře. V desáté minutě jsme využili první velké šance zápasu, kdy Tomáš Kratochvíl vybojoval míč, posunul jej dopředu, kde společně zakombinovali Honza Fuksa a Petr Talla, který vyslal nečekanou kolmici na našeho kapitána a ten pohotovou střelou otevřel skóre zápasu. Po vstřelené brance přišel v poslední době velmi častý jev, kdy naše hra upadla a přišla následná apatie hráčů domácího celku. Přestali jsme se pohybovat, obsazovat hráče soupeře a nedůraz našich hráčů v osobních soubojích zapříčinil fakt, že hosté začali daleko více prosazovat svou herní tvář. Pavlovice prakticky okamžitě zareagovaly, středem pole se jejich středový hráč dostal na hranici velkého vápna a střelou „z první“ překvapil našeho brankáře, 1:1. Hosté si začali daleko více věřit a drželi míč na kopačkách. Nedostávali jsme se téměř do žádných nebezpečných situací, jelikož jsme našim slabým pohybem nebyli schopni přecházet přes kompaktní obrannou hru soupeře. Do konce poločasu hosté využili ještě jedné hrubky našeho obránce, který nebyl schopen odkopnout centr do bezpečí a hostující hráč špatně zpracovaný míč napálil z šestnáctky rovnou do sítě. Do poločasu jsme šli tedy za stavu 1:2 a měli jsme o čem přemýšlet. O poločase se trenér rozhodl pro variantu, kterou zkusil již v minulém zápase v Troubkách, kdy stáhl ze hry urputně bránícího Laďu Lučana a pokusil se oživit především naši útočnou formaci prostřednictvím Tomáše Tally. Tento tah trenérovi opět vyšel a v průběhu druhé půle jsme začali být před bránou soupeře daleko více nebezpeční. Pavlovice začaly ztrácet svou aktivitu, kterou se prosazovaly v prvním poločase a náš zvýšený pohyb na půli soupeře začal být pro obranu hostujícího celku problémem. Hosté začali často přerušovat hru fauly, a tak jsme měli možnost neustále tlačit na obranu soupeře. Po jedné z mnoha standartních situacích, kdy se ve vzduchu srazil gólman hostů s našim Danem Navrátilem, využil situace dobře reagující Renda Suchánek a vyrovnal na 2:2. Po vyrovnání jsme samozřejmě ucítili šanci zápas otočit a povedlo se v sedmdesáté minutě, kdy v pokutovém území faulovala obrana soupeře Míšu Navrátila a zahrával se pokutový kop. K němu se postavil domácí Martin Zajíc a poslal míč do opačného rohu brány, kde skočil hostující gólman. Následující minuty se nesly v duchu pohodové hry domácího celku, kdy jsme začali výborně kombinovat na půli soupeře a nedávali hostům příliš prostoru k jejich hře. Zanedlouho jsme své vítězství ještě stvrdili čtvrtou brankou, kdy Renda Suchánek z poloviny hřiště překopl obranu hostujícího mužstva, kde se ocitl Tomáš Talla a střelou z voleje do protipohybu brankáře rozhodl o konečném skóre 4:2 pro Domaželice.