23.3.2014 Sokol Domaželice A - Sokol Pavlovice 2:1 (1:0)

Branky: Talla Tomáš 2x

Sestava: Radim Cagášek (C)- Michal Sehnálek, Suchánek René, Skýpala Martin, Marek Vaculík - Tomáš Kašpárek, Svoboda Miloš, Kratochvíl Tomáš, Michael Navrátil - Tomáš Talla, Fuksa Jan

Na naše první jarní domácí utkání na nás čekalo velké překvapení. Přijela k nám TV NOVA natočit reportáž do své rubriky "Okresní přebor", kterou pravidleně vysílá ve večerních Televizních novinách. Nutno podotknout, že kvalitního materiálu od nás získali opravdu dost.:-)

Před pozdravem hráčů a výkopem utkání byla za účasti televizních kamer předána pamětní plaketa panu Aloisu Krúzovi při příležitosti 70. narozenin za jeho dlouholetou činnost a spolupráci v Sokolu Domaželice oddílu kopané. Za to mu patří ještě jednou vřelé poděkování.
Do zápasu jsme šli se značnou obměnou kádru zapříčiněnou dlouhodobým zraněním hráčů a hostováním. Tudíž jsme byli plni očekávání, jak se noví hráči sžijí s posty na kterých nastoupili. Nutno podotknout, že trenéra tito hráči nezklamali a určitě zaslouží si šanci i příštích utkání. Samotný začátek utkání jsme zvládli skvěle. Po několika slibných šancí a jednom neuznaném gólu se nám podařilo vstřelit vedoucí branku, kterou vsítil náš elitní střelec Tomáš Talla, když doklepl golmanem vyraženou střelu Tomáše Kratochvíla do brány. Od této chvíle šla naše hra do útlumu. Otěže zápasu převzali hosté a pod tlakem jsme zůstali až do konce poločasu. Avšak až na jednu vyloženou šanci, kdy nás podržel kapitán v bráně, jsem je k ničemu nepustili.
O přestávce na nás trenér Krúza pustil svůj pověstný fén... zbytečné ztráta na vlastní polovině, málo důrazu a pohybu a zbytečné zbavování se míče.
Do druhého poločasu jsme nastoupili s tím, že tyto nedostatky musíme odtranit a pak zase převezme tempo hry my. Druhý poločas začal vyrovnanou hrou. Převaha našeho týmu se projevila vstřelením branky na 2:0, kdy jsme donutili obranu soupeře k chybě a opět Tomáš Talla perfektním zakončením obstřelením nedal brankáři hostí šanci. Následně po dalším rohovém kopu nám nebyla uznána branka z důvodu ofsajdu, když se k odraženému rohu na úrovni 30 metrů od soupeřovi brány dostal Martin Skýpala a tvrdou střelou prostřelil všechny hráče v pokutovém území i s brankářem. Bohužel díky nevyběhnutí našich hráčů z ofsajdového postavení a údajnému clonění brakáři nebyla tato branka uznána. Poté poněkud opadla naše snaha a zejména z důvodu slabého pohybu převzali otěže zápasu hosté. Asi deset minut před koncem zaseli semínko naděje pro tým z Pavlovic hostující hráči, kdy po centru z pravé strany nejprve hlavou nepřekonali domácího brankáře, ale odražený míč přece jen dostali do brány a o drama bylo postaráno. Domácí tým ale koncovku utkání zvládl a připsal si do tabulky po náročném střetnutí důležité tři body.
V tabulce jsme po prvním jarním zápase druzí o skóre za vedoucím týmem z Čekyně se čtyřiatřiceti body a náskokem jednoho bodu na dotírající tým z „B“ týmu Lipníku nad Bečvou. Příští týden nás čeká zápas na půdě týmu KMK Zubr Přerov, který se nachází v střední části tabulky na sedmém místě. Doufejme, že udržíme boj o čelo tabulky!
Odkaz na reportáž TV NOVA: http://tn.nova.cz/sport/okresni-prebor/okresni-prebor-v-domazelicich-uradoval-trener-a-fanousky-nadchl-dekolt-servirky.html