03.11.2013 Sokol Domaželice – Sokol Soběchleby 6:0 (2:0)

Branky: Fuksa J., Skýpala pen., Talla P. 2, Kratochvíl, Suchánek R.

Sestavy: Radim Cagášek – Martin Tománek, Ladislav Lučan, René Suchánek, Marek Vaculík – Tomáš Kratochvíl, Martin Zajíc, Petr Talla, Josef Bakala – Jan Fuksa, Martin Skýpala (Petr Spáčil)

V neděli dopoledne jsme na vlastním stadionu přivítali v posledním zápase podzimní části letošní sezony tradičního rivala ze Soběchleb, který letos nasbíral deset bodů a drží tak dvanáctou pozici v konečné tabulce „podzimu“.

Zápas jsme plánovali odstartovat v tempu a především v dominanci nad soupeřem. Zejména kontrola nad zápasem se nám sice prakticky po celý zápas podařila, ale během prvního poločasu bylo velmi mnoho hluchých míst, kdy jsme se snažili až příliš komplikovat některé ofenzivní akce a nemohli najít rovnováhu mezi jednotlivými liniemi. Každopádně do zápasu jsme vlítli s převahou nad hráči Soběchleb a po čtvrthodince jsme se i gólově prosadili. Přenesená hra na pravou stranu způsobila rozevření hostující obrany a Martin Tománek k tomu přidal skvělý dlouhý centr za obranu i gólmana Soběchleb, kde se zjevil osamocený Honza Fuksa, který tak netradičně hlavou otevřel skóre zápasu poprvé. O několik minut později jsme se prosadili podruhé. Odvrácený centrovaný míč se dostal za úrovní velkého vápna k Petru Tallovi, jenž vrátil míč krásným centrem zpět před bránu soupeře, kde se zjevil stejně jako u prvního gólu na zadní tyči tentokrát Martin Zajíc. Jeho hlavička byla ale v obrovské šanci zlikvidována gólmanem hostů, naštěstí odražený míč neodkopl hostující obránce, uklouznuvší se dotknul rukou míče na úrovni malého vápna a rozhodčí nařídil pokutový kop. K němu se postavil Martin Skýpala a nekompromisně napálil míč k pravé tyči soupeřovy brány a my tak vedli 2:0. Naše mezihra sice nevypadala nijak sehraně, ale dostávali jsme se postupem času do výraznějších příležitostí. Ale ani Martin Skýpala ani Honza Fuksa, kteří se nejednou ocitli v zajímavých příležitostech uvnitř pokutového území, se střelecky neprosadili, a tak jsme šli do šatny za dvougólového vedení. Mezihra měla ovšem vážné nedostatky a v mnohých případech se naši hráči projevovali příliš individualisticky.
V šatně jsme analyzovali omyly z prvního poločasu a chtěli jsme hlavně daleko více dominovat v kontrole míče, využívat celé šířky našeho hřiště a rozevírat hrou po krajích obranu soupeře. V úvodu druhé půle to na nějaké extra-představení a gólové hody nevypadalo, ale s ubíhajícími minutami začali být hráči Soběchleb poněkud pasivnější v obsazování našich ofenzivních akcí a déšť, který začal skrápět travnatou plochu našeho hřiště jakoby nám vliv novou krev do žil a od sedmdesáté minuty to začalo do sítě padat. Na 3:0 zvýšil Petr Talla, který se společně s Tomášem Kratochvílem řítili na osamoceného brankáře hostí a Petr už neměl s povedenou nahrávkou svého spoluhráče problém dorazit míč do prázdné brány. O pár minut později se prosadil Tomáš Kratochvíl, který přijal na oplátku hezkou kolmici od Petra Tally, naznačil střelu, obešel protihráče a přesnou střelou rozvlnil síť hostující brány počtvrté. Gólové hody pokračovaly. Deset minut před koncem se prosadil podruhé v dnešním utkání Petr Talla, který na hranici velkého vápna převzal zpětnou přihrávku od Honzy Fuksy a chytrou střelou levačkou po zemi k tyči překonal hostujícího brankáře popáté. A aby toho nebylo málo, těsně před koncem utkání jednu z několika slibných rohových situacích využil krásnou hlavičkou Renda Suchánek, jehož našel přesným centrem Tomáš Kratochvíl a konečný výsledek utkání se tak zastavil na krásných 6:0.

Samozřejmě nás velmi potěšil nejen povedený výsledek a zisk dalších důležitých třech bodů, ale také návrat do „A“ týmu našeho kamaráda Petra Spáčila z Líšné, který nám přišel pomoci při zdravotní absenci několika hráčů naší sestavy, za což mu moc děkujeme. Obsadili jsme tedy v konečné tabulce podzimní části okresního přeboru třetí místo o skóre za Čekyní, ale chybí nám na lídra soutěže z Lipníku nad Bečvou pouhopouhé dva body. Ale pozor, příští neděli hrajeme předehrávku jarní části sezony, při které přivítáme hráče ze sousedních Pavlovic, kteří se krčí na posledním místě tabulky. Jelikož jde o derby, musíme podat kvalitní výkon, nepodcenit sílu soupeře a získat tak další tři body.