Muži: 14.10.2012 Troubky B - Sokol Domaželice 2:3 (2:1)

Branky: Talla Petr, Suchánek René, Talla Tomáš Sestava: Cagášek R. - Vaculík M., Suchánek R., Lučan L.(Talla T.), Tománek M. - Navrátil M., Zajíc M., Navrátil D.(Kašpárek T.), Kratochvíl T.- Fuksa J., Talla P. V chladné nedělní odpoledne jsme měli výjezd na hřiště posledního týmu soutěže, FK Troubky „B“. Naše marodka postupně chudne, téměř všichni hráči týmu byli připraveni, a tak jsme měli od zápasu vysoká očekávání, přestože jsme nechtěli soupeře i přes jeho umístění v tabulce podcenit. A věděli jsme proč, sestava domácích doplněna o hráče z prvního mužstva již od začátku přebrali taktovku nad zápasem, vletěla na nás ve výborném tempu a do desáté minuty jsme prohrávali již 2:0. První branka zápasu padla po standartní situaci domácích od pomezní čáry, kdy domácí hráč kopl nedůraznou přízemní „polostřelu“ na první tyč naší brány a míč se propasoval přes dva hráče i našeho brankáře až do sítě. Nebyli jsme schopni pokrýt prostor na hřišti nedostatečným pohybem a slabým důrazem, z čehož vyústila druhá branka domácích, kdy po nedůrazu při autovém vhazování se míč odrazil k domácímu hráči a ten z voleje nádhernou střelou nad hlavou našeho gólmana rozvlnil síť naší brány podruhé. Následující minuty jsme především zlepšili důraz v osobních soubojích, začali jsme si více věřit a pomalu jsme začali přebírat otěže zápasu. Při našem zlepšeném napadání středové linie domácích, která ovládla pole v prvních minutách zápasu, začali být domácí v rozehrávce nervóznější a my se začali dostávat do slušných brankových příležitostí, které jsme ale neproměnili. Nakonec nám ke snížení pomohlo trochu štěstíčko, kdy brankař domácích udělal hrubku při jednoduché situaci, čehož využil náš útočník Petr Talla a doklepl míč do odkryté svatyně. V závěru poločasu jsme dokonce mohli vyrovnat, když rozhodčí trestuhodně přehlídl jasný faul ve vápně na našeho útočníka a kapitána Jana Fuksu, do kabin jsme šli ale za nepříznivého stavu 2:1 pro domácí. Do poločasu se trenér rozhodl udělat změnu v sestavě, kdy stáhl ze hřiště v poslední době skvěle hrajícího Laďu Lučana a posílil ofenzívu o dravého Tomáše Tallu. Naše útočná formace dostala novou krev do žil a ihned od první minuty druhého poločasu to bylo na hřišti znát. Začali jsme být na půlce soupeře daleko více nebezpečnější a zvýšený pohyb dělal obraně domácích vyloženě problémy. Ale ani ti se nenechali zahanbit a úvodní pasáž druhého poločasu se nesla v duchu fotbalu „nahoru-dolů“. Ovšem neschopnost ve finální fázi u obou týmů nepřinesla změnu stavu. Tu přinesla až naše standartní situace, kdy se odvrácený míč obranou domácích dostal k Tomáši Kratochvílovi, ten našel nádherným centrem Rendu Suchánka a ten ve skluzu dostal míč do branky domácích. To nám vlilo novou krev do žil a začali jsme cítit šanci na senzační otočení zápasu. K tomu nám navíc dopomohl nervózní průběh celého zápasu a následné vyloučení hráče domácích po brutálním faulu na našeho hráče Daniela Navrátila, který musel odkulhat do šatny. Pět minut před koncem se nám náš cíl velmi přiblížil, když vytoužený obrat dokonal Tomáš Talla, jenž se ve vápně dostal k míči a poslal razantní střelu pod břevno. Na světelné tabuli svítila 85.minuta a skóre 2:3. Museli jsme přežít ještě rohový kop domácích v závěru zápasu, kdy chybělo opravdu málo k vyrovnání, ale domácí hráč poslal hlavou míč těsně vedle zadní tyče a my jsme si odvezli po tuhém boji tři body, které po zpackaném úvodu sezóny tolik potřebujeme. Martin Zajíc