26.10.2013 FC Želatovice B - Sokol Domaželice 3:4 (2:0)

Branky: Jan Fuksa 2,Bakala 1, Michael Navrátil 1

Sestava: Radim Cagášek - Miloš Svoboda, René Suchánek, Ladislav Lučan, Marek Vaculík - Tomáš Kašpárek (Michal Sehnálek), Tomáš Kratochvíl, Petr Palla, Michael Navrátil - Jan Fuksa, Tomáš Talla (Josef Bakala)

V krásném slunečném podzimním odpoledni jsme zavítali sehrát mistrovské utkání do sousedních Želatovic proti místnímu B týmu. Trenér musel před zápasem provést změny v sestavě z důvodu dvou na poslední chvíli omluvených absencí. Na středu zálohy se tak po dlouhé době objevil Tomáš Kratochvíl a na levém kraji zálohy Michael Navrátil, který nastoupil za A mužstvo v letošní sezoně poprvé. Oba se svých rolí zhostili na výbornou a zejména v druhém poločase sehráli důležité role v konečném obratu výsledku v náš prospěch.
První poločas se našemu mužstvu vůbec nepovedl. I když jsme si po většinu poločasu vytvořili tlak, který jsme zúročili do několika velmi slibných až čistých šancích. Bohužel bez vstřelené branky. A jak to tak bývá, nedáš, dostaneš. Soupeř zahrával roh a díky naší nedůslednosti v bránění se podařilo soupeři z dorážky vstřelit vedoucí branku. Gól domácí nakopl a začali být pro nás více nebezpeční. Ještě před koncem prvního poločasu se na domácí usmálo šteští v podobě vstřelené branky, když z našeho zahrávaného rohu vyrazili do brejku a stanovili tak poločasový výsledek na 2:0.
V kabině jsme si vyhodnotili naše nedostatky v předvedené hře. Byla to hlavně nedůslednost v bránění, nedostatečná komunikace při přebírání hráčů, málo pohybu na některých postech a hlavně negativní kritika spoluhráčů. Před nástupem na hřiště jsme si řekli, že ještě o zvrat ve výsledku zabojujeme a eliminujeme nedostatky z prvního poločasu. Na našem výkonu v druhém poločase se to projevilo téměř okamžitě. Honza Fuksa zamíchal s obránci v šestnáctce soupeře a z velkého úhlu obstřelil domácího gólmana. Asi 60. minutě musel kvůli zdravotním komplikacím ze hřiště Tomáš Talla, kterého nahradil Pepa Bakala, který po několika minutách na hřišti svým důrazem srovnal stav utkání na 2:2. Krátce na to, přihrával Pepa Bakala pod sebe Míšovi Navrátilovi, který z úrovně penalty obstřelil golmana a poslal nás tak do vedení. Domáci ojediněle hrozili z brejků. Po jedné takové akci, kdy se dostali s míče až do naší šestnáctky, byla odpískána za podražení protihráče proti nám penalta, kterou domácí proměnili a srovnali tak stav na 3:3. Jenže mi jsme ještě neskončili. Na mužstvu šlo vidět, že chce toto utkání dotáhnout do vítězného konce. Proto asi 5 minut před koncem se nám podařilo po povedené akci díky Honzovi Fuksovi vstřelit vítěznou branku a stanovit tak konečné skóre v poměru 4:3 pro nás.
Za výkon hlavně v druhém poločase si hráči zaslouží pochvalu. Škoda jen, že nám nejde takto hrát od začátku. Všichni bychom se na měli nad tímto zamyslet... To platí samozřejmě i pro autora tohoto článku. :-)