19.10.2013 Sokol Čekyně – Sokol Domaželice 1:4 (0:2)

Branky: Talla T. 2 , Fuksa J., Kratochvíl T.

Sestava: Radim Cagášek – Martin Tománek, Ladislav Lučan, René Suchánek, Marek Vaculík – Miloš Svoboda (Josef Bakala), Martin Zajíc, Petr Talla, Tomáš Kratochvíl – Tomáš Talla, Jan Fuksa

V sobotním slunečném odpoledni jsme sehráli po sérii nepřesvědčivých výkonů důležitý zápas na půdě Čekyně, která měla v prozatímním průběhu sezony v tabulce o tři body více než náš celek. Zejména po ostudném výkonu z minulého víkendu, kdy jsme odevzdali dva body do rukou posledních Hustopeč, jsme si chtěli napravit chuť a získat tak zpět potřebné sebevědomí.
Na trávník jsme vyběhli s jasnou taktikou, pokud možno ubránit největší hrozbu domácího celku, tedy standardní situace na velmi úzkém hřišti, kdy každý balón do zámezí může být hrozbou pro naši bránu a chtěli jsme hrát na rychlé protiútoky a využít co nejvíce z nich. Prvních deset minut zápasu bylo pro nás velmi složitých, domácí tým na nás zatlačil hned od úvodního hvizdu a jak jsme předpokládali, hrozil zejména po standardních situacích, kdy každý míč hrál přímo před bránu, kde se snažili domácí hráči využít výškové převahy nad našim týmem. Během úvodních minut jsme tak museli čelit několika velmi nebezpečným skrumážím v našem malém vápně a jen díky obětavosti našich hráčů jsme zabránili gólu soupeře. Úvodní tlak domácích jsme ale přečkali a postupně jsme se začali dostávat více do tempa a nutili jsme tak běhat a bránit i hráče domácího celku. To se ukázalo jako rozhodující, protože hráčům domácího celku postupně začalo ubývat sil a my jsme tak převzali otěže zápasu. Během několika minut jsme se dostali do několika velmi slibných šancí, ale tři slibné šance našeho týmu jsme řešili velmi složitě, a tak z nich nebylo zhola nic. Prosadili jsme se až po pětadvaceti minutách, kdy na středu hřiště vyslal nádhernou kolmici Tomáš Kratochvíl, po které se řítil sám na bránu Tomáš Talla, který ač stíhaný obránci, tak přece jen dokázal ve skluzu píchnout špičkou do míče a ten putoval mezi nohama domácího gólmana přímo do odkryté brány soupeře a my tak vstřelili úvodní gól utkání. Po vstřeleném gólu naše hra trochu upadla a domácí se snažili opět tlačit na naší obranu tím, že hnali míč co nejvíce dopředu, aby byli co nejblíže naší bráně, organizovaná obrana a bojovnost našeho týmu ale nedovolila soupeři vytvořit si žádné velké příležitosti. A tak jsme udeřili podruhé opět my. Honza Fuksa se několik minut před koncem poločasu krásně uvolnil na hranici velkého vápna, doslova si pohrál s domácím obráncem a důraznou střelou z úhlu prostřelil domácího brankáře a daroval nám tak do přestávky dvougólový rozdíl.

Po hvizdu rozhodčího, který znamenal začátek druhého poločasu, jsme vstoupili na hřiště velmi vlažně, přestože jsme si v šatně řekli opět něco úplně jiného. Nedostatečně jsme se pohybovali a zodpovědnost v obsazování hráčů z prvního poločasu vymizela. I proto domácí vycítili šanci a v úvodní patnáctiminutovce druhé půle nás opět zatlačili k naší bráně. Po jedné z několika standardních situacích se domácí dokonce dočkali snížení. Po skvěle zahraném centru se na hranici pokutového území prosadil domácí hráč a důraznou přesně umístěnou hlavou nedal šanci zasáhnout našeho gólmana, 1:2. Vidina zkomplikovaného zápasu, který jsme měli ve svých rukách a nohách, nás řádně probrala a zase jsme se vrátili k zodpovědnější a útočné hře. Asi deset minut po snížení se opět hezky uvolnil agilní Tomáš Kratochvíl, poslal krásnou přihrávku za obranu soupeře, kde se zjevil tváří v tvář gólmanovi Tomáš Talla a z bezprostřední blízkosti opět navýšil náš náskok. Po vstřelené brance domácí jakoby ztratili motivaci, nejspíš už neměli síly na možný zvrat utkání a na hřišti byl už do konce zápasu pouze jeden tým. Neustále jsme využívali mnoho prostoru, který nám domácí nedůrazným pokrytím našich hráčů přenechávali, ale mnohdy jsme byli ve finální fázi příliš zbrklí. Každopádně deset minut před koncem jsme se ještě jednou prosadili. Uvnitř velkého vápna si pohrál s obránci opět Honza Fuksa, obešel dva protihráče a jeho dlouhá klička se dostala k lépe postavenému Tomáši Kratochvílovi, jenž propálil z blízkosti gólmana Čekyně a zpečetil tak stav utkání na konečných 1:4.

Na půdě Čekyně jsme tedy zvítězili po zodpovědném výkonu přesvědčivým výsledkem a spravili si tak chuť po slabých výkonech v posledních zápasech. Výhrou na půdě soupeře jsme se dostali o skóre zpět na třetí místo právě před Čekyni, ale na první Lipník nám schází pořád pět bodů. Další body do sbírky se budeme snažit v sobotu odpoledne urvat na hřišti tradičního rivala z Želatovic, kde odehrajeme důležité utkání s jejich „B“ týmem. Pokud předvedeme stejné nasazení a zodpovědnost v přípravě na zápas, snad přivezeme další tři body.