13.10.2013 Sokol Domaželice – Sokol Hustopeče 1:1 (1:0)

13.10.2013 Sokol Domaželice – Sokol Hustopeče = 1:1 (1:0)

Branky: Talla T.

Sestava: Radim Cagášek – Miloš Svoboda, Ladislav Lučan, René Suchánek, Martin Tománek – Tomáš Kratochvíl, Martin Zajíc, Petr Talla, Marek Vaculík (Michal Kašpárek) – Tomáš Talla, Jan Fuksa

V neděli jsme hráli na vlastním hřišti s posledním celkem Hustopeč, které v prozatímním průběhu sezony ještě nezískali ani bod, a tak se v hlavách hráčů ocitaly myšlenky na jasné tři body z domácího prostředí. Takový přístup se nám ale v tomto zápase hrubě nevyplatil a my jsme předvedli asi nejhorší výkon sezony a ztratili tak důležité body. Ale pěkně popořadě.
Sestava na tento zápas zůstala téměř nezměněna z posledního utkání, které jsme zvítězili v poměru 1:4 na hřišti Bochoře s jedinou malou změnou, která se týkala výměny našeho středního záložníka Petra Tally s útočníkem Honzou Fuksou. V úvodu utkání jsme se snažili ovládnout míč a hrát kombinační fotbal. V prvních dvaceti minutách se nám to i dařilo, ovšem finální fáze našeho snažení byla velmi nepřesná a my se tak nedostávali do výraznějších šancí. Navíc slabý pohyb a už tradiční problém s prohráváním osobních soubojů daly asi od dvacáté minuty šanci Hustopečím na opticky vyrovnaný boj a my nebyli schopni přecházet obranné linie hostů. Ke konci poločasu jsme trochu zatlačili na obranu hostujícího celku, hosté už se možná viděli v kabinách, když udeřil úvodní brankou v utkání Tomáš Talla. Po zahrávání několika standardních situacích se po jednom z nich ve skrumáži hráčů nejlépe orientoval právě Tomáš a razantní střelou z první napálil odražený míč do koutu brány a hostujícímu gólmanovi tak nedal žádnou šanci. Do kabin jsme šli tedy s důležitou vstřelenou brankou takzvaně „do šatny“ a mohli kout pikle na druhý poločas.
Kdo by ale řekl, že vstřelený gól v závěru první půle uklidní naši hru, začneme hrát svůj fotbal a přidáme další branky, hodně by se spletl. Vstřelený gól měl opačný efekt, vstoupili jsme do druhého poločasu, přestože jsme si řekli opak, velmi chladně, bez pohybu a chuti a mysleli si, že se zápas vyhraje sám. Hosté sice útočili ve velmi malé míře, ale my jsme prakticky nebyli schopni nic vymyslet. A tak přišel v šedesáté minutě trest v podobě vyrovnávacího gólu. Chybu našeho beka, který neodhadl hlavou vrácený míč, využil hostující útočník a špičkou kopačky propasoval míč mezi nohama našeho brankáře. Vyrovnávací branka sice naše mužstvo zase nakopla, ale ubíhající minuty a blížící se závěr utkání měl evidentní vliv na naši hru a přestože jsme na hřišti v poslední dvacetiminutovce jasně dominovali, nervozita, neschopnost zakončení či vynikající zákroky hostujícího gólmana nedovolily našemu týmu naplno bodovat a zbyl nám tak po ostudném výkonu pouhý bod za remízu 1:1.
Hosté zaslouží pochvalu za srdnatý a bojovný výkon a my jsme dostali další varování, že bez chutě, zápalu a týmového výkonu body sbírat nebudeme s jakýmkoliv soupeřem. V sobotu v 15:30 hrajeme veledůležitý zápas na půdě Čekyně, která se drží na druhém místě v tabulce a má o tři bod více než naše mužstvo. Snad přistoupíme k přípravě na zápas i k samotnému utkání zodpovědněji a popereme se na hřišti soupeře o body, o které jsme se připravili v zápase s Hustopečemi.