6.10.2013 SK Bochoř – Sokol Domaželice 1:4 (1:2)

Branky: Vaculík M., Fuksa J., Talla T. 2

Sestava: Radim Cagášek – Miloš Svoboda, Ladislav Lučan, René Suchánek, Martin Tománek – Tomáš Kratochvíl, Martin Zajíc, Petr Talla, Marek Vaculík – Tomáš Talla, Jan Fuksa

V neděli odpoledne jsme vyjeli na půdu Bochoře, kde jsme v loňském ročníku utrpěli těžkou porážku 3:0. Nejen z tohohle důvodu, ale i kvůli dvěma prohrám v posledních dvou soutěžních zápasech s týmy Újezdce a Viktorie Přerov „B“, jsme chtěli v tomhle utkání konečně bodovat a odvést si z hřiště soupeře tři body.
Do utkání jsme vstupovali s cílem využívat celé šíře hřiště a hrát po křídlech, protože hřiště Bochoře má parametry dosti velké plochy, která by nám mohla vyhovovat. Každopádně jsme nastoupili ve velmi ospalém režimu a domácí toho v první půlhodině náležitě využívali. Hráči Bochoře podávali srdnatý výkon a procházeli našimi řadami jako nůž máslem. Množství nedůrazných soubojů a individuálních chyb našich hráčů ulehčovaly domácímu celku jejich hru a ten se tak dostával do řady zajímavých příležitostí. Jednu z nich po individuálních chybách naší defenzívy domácí útočník využil a my tak prohrávali po deseti minutách 1:0! Po obdržené brance domácích jsme se vrhli do útočné snahy a odměnou nám byl proměněný rohový kop, který zahrával o pár minut později Honza Fuksa. Krásně načechraný míč využil skvěle nabíhající Marek Vaculík a umístil důraznou hlavou balón do sítě. Po vyrovnání jsme začali mít ve hře trošku navrch, ale stále jsme se nevyvarovali několika individuálních chyb zejména ve středu pole. Po jedné z nich nastřelili domácí hráči dokonce tyč naší brány, štěstí ale stálo při nás, a tak jsme v poslední patnáctiminutovce první půle již převzali otěže zápasu. Začali jsme se více prosazovat kombinační hrou a bylo to hned znát. Po jedné krásné kombinaci, kdy si Honza Fuksa vyměnil míč s Petrem Pallou, který mu za hranicí velkého vápna poslal krásnou kolmici, po níž se Honza ocitl tváří v tvář gólmanovi soupeře, jsme se dočkali otočení zápasu. Honzovi sice první střelu gólman domácích zneškodnil, ale na následnou dorážku už naštěstí pro naše mužstvo nedosáhl a my tak šli do šatny za příznivého stavu 1:2.
Po poločasové přestávce jsme chtěli zejména uklidnit naši hru, začat si více věřit v kombinační hře a nenechávat soupeře vyhrávat tak jednoduše osobní souboje. Po vstupu na trávník bylo s úctou k týmu Bochoře v druhém poločase pouze jedno mužstvo. Vyrovnali jsme sílu v osobních soubojích, hráli jsme daleko zodpovědnější a klidnější fotbal, což se projevilo i v míře přesností v kombinační fázi. Během druhého poločasu jsme se zejména po hezky zakombinovaných protiútocích dostávali do vyložených příležitostí, ovšem naše ofenzivní trio s výjimkou Tomáše Tally se nemohlo v množství gólových šancí prosadit. Honza Fuksa, Petr Talla ani Tomáš Kratochvíl své příležitosti nevyužili, a tak se dvakrát prosadil již zmiňovaný Tomáš Talla. Nejprve dostal míč na úrovni velkého vápna, prodral se s ním až ke střele a tečovanou střelou přes nohu domácího obránce propálil gólmana hostů.
V druhém případě jsme opět využili rychlý kontr, kdy po levé straně utekl Honza Fuksa a řítili se společně s Tomášem Tallou v přesile na posledního hráče v poli domácího celku. Honza Fuksa pěkně načechral míč do pokutového území domácích a Tomáš Talla z první přesným volejem uklidil míč do protipohybu gólmana a pečetil tak výsledek zápasu na 1:4.
Po dvou zápasech bodového půstu jsme tedy opět ochutnali chuť vítězství a doufáme, že se zase ocitneme na vítězné vlně. Šanci k tomu budeme mít hned v neděli dopoledne, kdy se na vlastním hřišti popereme o další body s týmem Hustopeč, který v probíhající sezoně ještě nebodoval a krčí se tak na samotném chvostu tabulky.