29.09.2013 Sokol Domaželice – 1.FC Viktorie Přerov B 0:1(0:1)

Sestava: Radim Cagášek – Martin Tománek, Ladislav Lučan, René Suchánek, Marek Vaculík – Miloš Svoboda, Martin Zajíc, Petr Talla, Honza Fuksa – Tomáš Kratochvíl, Tomáš Talla
V nedělní dopoledne jsme sehráli důležité utkání s „B“ týmem Viktorie Přerov a měli jsme co napravovat, jelikož jsme si minulý zápas nedostatečným výkonem nadělili první prohru letošní sezony, a to s týmem Újezdce. Očekávali jsme velmi těžký zápas a naše očekávání byla opodstatněná. Sestava byla prakticky totožná jako v předchozích utkáních s jednou změnou, kdy se na listině zraněných vyměnili Miloš Svoboda s Tomášem Kašpárkem, který si zlomil prst na noze. Přejeme mu brzké uzdravení!
Rozhodčí písknul do píšťalky a hosté z Přerova se ihned ujali taktovky, což jim vydrželo prakticky celý první poločas. Hodně drželi míč na kopačkách, hráli rychlý pohyblivý fotbal, na který jsme jen těžko nacházeli odpověď. Navíc nás opět, což se bohužel stává zvykem našeho týmu, přehrávali lehce v osobních soubojích, více běhali, a tak se většina odražených míčů dostávala zpět na jejich kopačky a my ztráceli častým bráněním a běháním bez míče drahocenné síly. Zhruba ve dvacáté minutě zápasu hosté udeřili a vstřelili, jak se později ukázalo jediný a tudíž rozhodující gól zápasu. Hostující tým zahrál rohový kop překvapivě po zemi nakrátko, hostující stoper se s míčem otočil a naslepo naservíroval míč před naší bránu, kde dorážel osamocený hráč Viktorie, který už neměl problémy dostat míč z blízka za záda našeho gólmana. Na vstřelenou branku jsme nedokázali zareagovat, vůbec jsme se nedostávali k naší hře, spousta našich akcí, i když měly pohledný základ, bylo ukvapených anebo jsme je sami zbrzdili nepřesnou jednoduchou přihrávkou, jako bychom se soupeře snad báli. I proto jsme šli do kabin za nepříznivého stavu a se sklopenými hlavami.
O přestávce jsme se vyhecovali, řekli jsme si pár nutných taktických rad, jelikož systém hry v prvním poločase prakticky neexistoval. Do druhého poločasu jsme vletěli s daleko větší chutí a více jsme využívali zejména volný krajní prostor na hřišti, odkud jsme se snažili plodit nebezpečí pro obranu soupeře, která v prozatímním průběhu zápasu příliš práce neměla. Hosté jakoby se spokojili s vedením, jejich pohyb po hřišti také nebyl tak intenzivní jako v první půli, a i proto jsme měli otěže druhého poločasu většinou v našich rukou. Bohužel obrana hostů působila kompaktním dojmem a příliš vyložených gólových šancí našim aktivním hráčům nenechala. I přesto jsme se ale dostávali do zajímavých situací a neustále tlačili na defenzivní činnost soupeře. Zhruba deset minut před koncem zápasu jsme se málem dočkali alespoň vyrovnání, když jsme přečíslili obranu Viktorie, po pravé straně utekl Tomáš Talla, který naservíroval přesným centrem míč do prostoru pokutového území, kde nabíhal osamocený Marek Vaculík. Ten ale volejem odkrytou bránu netrefil a my tak ochutnali hořkost prohry v letošní sezoně podruhé.
Zejména za první poločas jsme si prohru zasloužili, protože bez dostatku nasazení a pohybu budeme vyhrávat s takto intenzivně hrajícími soupeři jen horko těžko. Pokusíme se hodit neúspěchy za hlavu a o víkendu v neděli vyjíždíme na půdu Bochoře, kde se budeme snažit napravit svou reputaci a opět po dvou kolech zvítězit.