22.09.2013 Sokol Domaželice A – Sokol Újezdec 1:3 (1:2)

Branky: Zajíc M.
Sestava: Radim Cagášek – Martin Tománek, Ladislav Lučan, René Suchánek, Marek Vaculík – Tomáš Kašpárek (Michal Sehnálek), Martin Zajíc, Petr Talla, Tomáš Kratochvíl – Tomáš Talla, Jan Fuksa

O víkendu jsme hráli opět nečekaně na domácí půdě s tradičním rivalem z Újezdce a po minulém domácím vítězství s „B“ týmem Lipníku jsme měli opravdu vysoká očekávání. Toužili jsme prodloužit naši sérii na sedm vítězství v řadě a udržet si tak plný počet bodů. Jelikož šlo ale o derby, všichni jsme moc dobře věděli, že zápas nebude vůbec jednoduchý, což nám samotný průběh utkání potvrdil.
Přestože jsme si před úvodním hvizdem řekli, že na soupeře vlítneme, budeme hrát svůj fotbal a všichni hráči budou pracovat jako jeden tým, již úvodní minuty naznačovaly, že je něco špatně. Úvodní patnáctiminutovku zápasu jsme ještě zvládli, hráli jsme zodpovědný fotbal s pohybem v útočné fázi, ale nemohli jsme dobře organizovanému soupeři vnutit náš styl hry. V 15.minutě jsme zahrávali rohový kop, odražený míč doletěl až za velké vápno soupeře, kde čekal na odražený míč Petr Talla, který se s míčem nepáral a z voleje ho napálil na bránu soupeře. Míč se dostal přes hradbu těl až k osamocenému Martinu Zajícovi, který číhal nekrytý na hranici malého vápna a volejem uklidil míč do sítě hostujícího týmu, 1:0. Gól, který nás měl navnadit a uklidnit roztěkanou hru našeho týmu, měl naprosto opačný efekt a do konce poločasu byl na hřišti pouze jeden celek, a to tým Újezdce. Na naší bránu se valil jeden útok za druhým, hosté měli několik brankových příležitostí, (zejména aktivní levý křídelní hráč měl několik slibných náběhů), ale hosté vytěžili gól až po odehrané půlhodině. Nejprve jsme ztratili na středu hřiště nedůrazem míč, hostující středový hráč poslal kolmici opět na levé křídelníka, který tentokrát zachoval chladnou hlavu a prostřelil našeho gólmana, 1:1. Ani z vyrovnání jsme se však nepoučili a do poločasu ještě stihli hosté zápas otočit. Po vysokém centru z pravé strany hřiště nestačil náš vybíhající brankář míč vyrazit a hostující hráč už neměl problém hlavou nasměrovat míč do odkryté brány našeho týmu. Bojovnost našeho týmu a vůle po vítězství byla absolutně nedostačující a hosté nás převyšovali prakticky ve všech aspektech hry, počínaje pohybem, důrazem a konče ovládáním a držením míče.
O přestávce jsme si řekli, že nic není ztraceno a zápas se dá ještě otočit, jak jsme se přesvědčili v minulém zápase s Lipníkem, ale bez bojovnosti a pohybu to zkrátka nepůjde. Tímto heslem jsme se drželi v poločase druhém a rozhodně jsme se prezentovali lepším fotbalem než v půli první. V první dvacetiminutovce jsme několikrát hostující tým zatlačili na jejich vlastní polovině, ale dobrá organizace jejich týmu stejně jako neschopnost našeho týmu ve finální fázi zabránily tomu, abychom se dostali do nějakých vážnějších příležitostí. Hosté naopak stále hrozili z brejkových situací, a tak jsme se museli mít prakticky během celé druhé půle na pozoru. Velkým problémem nám v druhé půli dělalo zpracování míče a schopnost našich hráčů v ofenzivní činnosti vzít to na sebe a něco kloudného vymyslet. A tak jsme byli potrestáni asi deset minut před koncem poměrně nešťastnou situací, kdy se vysoký míč do našeho vápna, který prodloužil hlavou hostující útočník, dotknul ruky našeho obránce a sudí nařídil pokutový kop. Ten hostující hráč nekompromisně proměnil a zvýšil na 1:3. Hostující tým si již v poslední desetiminutovce pohlídal své vedení, dobře drželi míč a nepustili nás do žádné výraznější šance, a tak jsme ochutnali první letošní porážku. O to víc to mrzí, že se to stalo na našem hřišti a v derby s týmem Újezdce.
Hostující tým si ale vítězství za předvedený výkon jednoznačně zasloužil a my se snad poučili, že bez bojovného ducha se zápasy zkrátka nevyhrávají. Příští týden hostíme opět na našem hřišti „B“ tým Viktorie Přerov, kterému patří v tabulce pátá příčka a má o pouhé tři body méně, takže se budeme těšit opět na tuhý boj. Snad se vrátíme k výkonům, kterými jsme se prezentovali před víkendovým zápasem z Újezdce a udržíme se v popředí tabulky. Autor: Martin Zajíc