15.9.2013 Sokol Domaželice- Spartak VTJ Lipník n.B. B 4:3 (1:0)

Branky: Talla T. 3, Zajíc M.
Sestava: Radim Cagášek – Martin Tománek, Ladislav Lučan, René Suchánek, Marek Vaculík – Tomáš Kašpárek (Kamil Kroulík), Martin Zajíc, Petr Talla, Tomáš Kratochvíl – Tomáš Talla, Jan Fuksa
V neděli dopoledne jsme sehráli veledůležité utkání o čelo tabulky s „B“ týmem Spartaku Lipník, který měl stejně jako náš tým jako poslední dvě mužstva v tabulce plný počet bodů, a proto jsme toužili odejít z tohoto souboje jako vítězové a upevnit si tak první místo v dosavadním průběhu sezony.
Do zápasu jsme chtěli vstoupit aktivně a bojovně, což se nám prakticky celý první poločas dařilo. Sice jsem trošku zaspali úvodní pětiminutovku, kdy se hráči Lipníku daleko více pohybovali a kontrolovali držení míče. Postupem času jsme se ale začali osmělovat a více vyrovnávali hru. Navíc se nám hned ve 13.minutě podařila překrásná kombinace, která vyústila v úvodní gól zápasu. Prakticky od středové čáry hřiště jsme se dostali několika rychlými přihrávkami na dotek přes záložní i obrannou řadu soupeře a krásnou kombinační akci zakončil střelou kolem gólmana hostí Tomáš Talla, který přebíral přihrávku od Honzy Fuksy. Poté naše hra mírně upadla, čehož málem využili o pár minut později hosté. Naštěstí obrovský kus štěstí a snahy našeho gólmana vyrovnání zabránily. Po krásném centru z rohu velkého vápna se položil do hlavičky hostující útočník, míč se od břevna naší brány odrazil na brankovou čáru, ovšem skvělý zákrok Radima Cagáška před dobíhajícím hráčem hostů zamezil propasování míče do naší sítě. Varování ze strany hostů jsme vzali vážně a začali jsme opět hrát poněkud zodpovědnější fotbal především v obranné fázi. Za několik minut jsme mohli jít do dvoubrankového vedení, když našel Petr Talla krásným dloubákem přes obranu soupeře svého bratra Tomáše, ten se ocitl tváří v tvář gólmanovi hostů, ovšem ten a ani později Honza Fuksa míč do sítě nedostali. I přesto jsme ale museli hráče z Lipníku brát po poločase vážně, protože hráli velmi pohyblivý fotbal a převyšovali nás zejména v osobních soubojích.
Naše obavy z prvního poločasu se potvrdily v poločase druhém, do kterého jsme nastoupili ve velmi vlažném stylu. Domácí ihned vycítili šanci a prakticky po první minutě od hvizdu vyrovnali skóre. Zleva jsme nechali odcentrovat míč do zadních prostor našeho pokutového území, kde se objevil nikým nehlídaný hráč hostujícího Lipníku, který už neměl problém dopravit míč hlavou k tyči naší brány. Po pár minutách jsme se sice opět dostali do vedení, kdy se po přesném rohovém kopu Honzy Fuksy zavěsil do vzduchu Martin Zajíc, který důraznou hlavičkou napálil míč pod břevno hostující brány, 2:1. Bohužel jsme ale naprosto zazmatkovali a úvodní polovina druhého poločasu patřila jednoznačně hostům. Hráči Lipníku nás přehrávali v těchto chvílích naprosto ve všem a my jen přihlíželi jejich dominanci. Nejprve nám pomohlo trochu štěstíčko, kdy míč po náhodné situaci doskákal do naší tyče a nastalou situaci řešil Renda Suchánek odkopem do bezpečí. Aby jsme poté dostali asi v 60.minutě smolný vyrovnávací gól, kdy hostující hráč vystřelil z pětadvaceti metrů střelu, která pronikla nešťastně pod tělem našeho gólmana a znamenala tedy vyrovnání na 2:2. Tato situace nám poněkud vzala již tak pošramocené sebevědomí, což se projevilo o pár minut později, kdy se po centru ze středu pole za naší obranu dostal k míči hostující útočník, stihnul po nepřesném zpracování ještě postrčit míč, který se od několika hráčů včetně našeho gólmana dostal za jeho záda a ten samý útočník poté dorazil balón do prázdné brány. Hosté tak zápas otočili a málokdo čekal, že bychom dokázali s výsledkem něco udělat. Hostující tým každopádně našemu celku v posledních dvaceti minutách zápasu výrazně pomohl, hostující hráči upadli do herní apatie, přenechali nám otěže zápasu a doufali v udržení výsledku. Tato strategie se jim ale hrubě nevyplatila a nejspíše rozhodla o osudu zápasu. Asi patnáct minut před koncem zápasu potáhl míč z levého křídla do středu pole Tomáš Kratochvíl, hezkou kolmicí vybídl ke střele Tomáše Tallu a ten s šancí naložil náramně, když tvrdou střelou levačkou prostřelil gólmana hostů. Vyrovnávací gól nám samozřejmě vlil novou krev do žil a my vycítili šanci na dokonalý „comeback“. V 86.minutě podržel míč na rohu velkého vápna Petr Talla, krásně nacentroval míč do vápna soupeře, kde si náramně počínal opět jeho bratr Tomáš Talla, který šel hlavou důrazně před hostujícím brankářem za svým cílem, který se mu podařilo naplnit a hattrickem tak rozhodl o tom, že tři body přece jen zůstanou v Domažlicích.
Velmi důležitý duel o první místo jsme tak po tuhém boji zvládli a bodově jsme se osamostatnili po šesti odehraných kolech na čele tabulky. Příští víkend v neděli dopoledne přivítáme na domácím hřišti tradičního rivala z Újezdce a doufáme, že prodloužíme naši vítěznou sérii!

Vypracoval: Martin Zajíc